Archiv rubriky: Zprávy z ČR

HLEDÁME HRÁČKY PRO MS 2023

Pro nadcházející Mistrovství světa v ringetu 2023, hledáme hráčky ročníku 2008 a starší. Přidejte se k nám ve dnech 21.-23.7. na mezinárodním turnaji v Praze a řekněte si o místo v sestavě národního týmu  V případě zájmu nás prosím kontaktujte na email hulkova@ringet.cz nebo se přihlaste přímo v události turnaje https://fb.me/e/3b3JmGTVL

Přípravné zápasy s týmy z Kanady

Ve dnech 17.4. – 20.4.2023 české hráčky sehrály přátelská utkání z týmy Kanady a po dlouhé době otestovaly svoje ringetové dovednosti. Jen v prvním ze čtyř zápasů dokázaly češky své soupeřky přetlačit a ve třetí třetině otočily skóre ve svůj prospěch. V ostatních zápasech již favorit potvrdil svoji suverenitu.
17.4.2023 Czech ringette x Rattlers Ringette U18 10:8 (2:2,4:5,4:1)
Sestava: Hůlková – Svobodová K., Kašparová, Herzigová, Kobyláková – Šebíková, Tomasco, Kamasová, Vosecká, Branická, Němečková
18.4.2023 Zápas Czech ringette x Impact Ringette U16  (Praha)
19.4.2023 Zápas Czech ringette (30+) x Rattlers Ringette U18  (Praha)
20.4.2023 Zápas Czech ringette x Impact Ringette U16  (Praha)

Český ringet na vzestupu. Z Letňan veze hlavně zkušenosti.

Zdroj: Čti doma, autor: Jaroslav Sládek, sladek@ctidoma.cz

crcc2015czech

Český ringet na vzestupu. Z Letňan veze hlavně zkušenosti.
Finské týmy Haukat a Ice Ladies, švédský Ulriksdals SK a slovenská reprezentace. Z domácích týmů se na Czech Ringette Challenge Cupu představily hned dva české reprezentační výběry
Už jen dvojité zastoupení svědčí o rozvoji, kterým v Čechách prochází nová sportovní disciplína. Ta se nejvíc podobá lednímu hokeji, liší se ale například hrou s gumovým kroužkem a holí bez čepele.
Účast na turnaji v letňanské Ice Areně přinesla českým ringetistkám další potřebné zkušenosti pro jejich sportovní růst. „Těch mezinárodních turnajů v ringetu zase tolik není. Czech Ringette Challenge Cup je podle mě nejzásadnější, protože Slováci ani Češi nemají finance k tomu, aby mohli příliš cestovat po světě. Naopak Švédové a Finové ty prostředky mají“, poodhalil situaci ve výhradně ženském sportu Radek Dán, jeden z turnajových organizátorů. Zajímavou školou by pro české průkopnice bylo střetnutí se zástupcem ringetové velmoci z Kanady. Letošní ročník turnaje se však musel obejít bez účasti kolébky sportu.
S triumfálním skóre branek 55:6 se vítězem třídenního klání stal finský tým Haukat, který od pátku do neděle zaznamenal jednu remízu a čtyři vítězství. Podle očekávání se na stupínky vítězů postavily i zbylé dva severské celky. Finské Ice ladies si z Letňan odvezly stříbrné medaile, bronz povezou domů do Švédska Ulriksdals SK.
Smutnit nemusí ani Češky a Slovenky, pro které turnaj znamenal jednu z mála příležitostí účasti na mezinárodní scéně. Spokojenost s vystoupením obou reprezentačních družstev zazněla i z úst reprezentantky a místopředsedkyně Českého svazu ringetu Lenky Kobylákové. „Jsem spokojená, když uvážím, proti komu a v kolika hráčích jsme nastoupili. Střídali jsme se v sedmi, osmi lidech, což nás proti týmům z Finska a Švédska stálo velké úsilí. Na druhou stranu, člověku to alespoň něco dá, když se na střídačce příliš neohřeje“.
Prospěch by ringetistkám měla přinést i předsedkyně Mezinárodní federace ringetu, která od úterý do neděle bude českým hráčkám předávat své hráčské zkušenosti. „Věřím, že, nám vzájemná spolupráce během přípravy hodně přinese “, doplnila na závěr Kobyláková.

Autor: Jaroslav Sládek
sladek@ctidoma.cz

ČSRI členem IRF

It is with great pleasure that the International Ringette Federation can announce that history will be made in 2015. In July 2015, the IRF, for the first time since its inception, will officially welcome two new member countries. Joining existing members Canada, Finland, Sweden and USA, will be Czech Republic and Slovakia.

This expansion will also provide growth of the World Ringette Championship event as both countries will be sending teams to compete at the 2016 World Ringette Championships in Helsinki, Finland this coming January. The IRF is very proud of the recent international growth and development of ringette in Europe and looks forward to the participation of the Czech and Slovakian teams as they make history during the 2016 WRC!

The induction ceremony took place during the Czech Challenge Cup in Prague, July 2015 where IRF president Sini Forsblom presented the Czech Ringette Association and Slovakian Ringette Association each with an official IRF Flag and a certificate of membership.

President of the Czech Ringette Association Veronika Hulkova and board member Lenka Kobylakova and president of the IRF Sini Forsblom
President of the Czech Ringette Association Veronika Hulkova and board member Lenka Kobylakova and president of the IRF Sini Forsblom
handshake_SVK_jana_kardosova
President of the Slovak Ringette Association Jana Kardosova and board members Milan Kysel and Veronika Uradnikova and president of the IRF Sini Forsblom

Zdroj: http://www.ringette.cc

Seznamte se. To je RINGET. Je v Čechách nový

Zdoj: Čti Doma, Autor: Jaroslav Sládek sladek@ctidoma.cz

028

Seznamte se. To je RINGET. Je v Čechách nový

Zastáváte-li názor, že tvrdý a násilný přístup ženám nesluší, naleznete pro ringet jistě pochopení.
Jedná se o rychlý, kolektivní a hlavně bezkontaktní sport, který je určený především dívkám a ženám. Nejblíže má ringet k lednímu hokeji. Hraje se také na kluzištích, jeho cílem je dovést kotouč do stejně velké brankové konstrukce. Společné je i rozestavení, tedy brankář a pětice hráčů v poli. Hlavní rozdíl hledejte ve skutečnosti, že ringet se nehraje s pukem, ale s gumovým kroužkem (ringem), kterým se prostrkuje rovná hůl.
O ringetu jsem si povídal s Lenkou Kobylákovou, místopředsedkyní Českého svazu ringetu.

1) Když pomineme odlišný typ hole a kotouče, které další rozdíly mezi ledním hokejem a ringetem existují?
Těch odlišností je několik. Například, novinkou oproti hokeji je ještě jedna dvojice čar na ledě, a to mezi vhazovacími kruhy a brankovištěm. Ve vymezeném prostoru se mohou pohybovat pouze tři útočící, tři bránící hráči a brankář. Samotný gólman má o něco zvětšený prostor brankoviště, do kterého nesmí zasahovat žádný z hráčů po pět vteřin od dopadu ringu. Dále, v ringetu je například omezena délka útoku na třicet vteřin. Čas útoku se začíná měřit v okamžiku, kdy družstvo získá ring.

2) V Čechách sport teprve začíná. Kde proto sháníte výstroj?
Používáme výstroj typickou jak pro lední, tak i in-line hokej. Potíž zůstává s holemi, které se tu zatím opravdu sehnat nedají. Nebyly bychom však Češky, abychom si nenašly nějakou alternativu. Odňaly jsme proto čepele z hokejových holí a namísto nich nasadily ringetové bodce. Dostalo se nám ale i pomoci z Finska, odkud jsme darem obdrželi sadu asi 25 holí.

3) Ringet vznikl jako ryze ženský sport. Přesto, přivítáte mezi vámi i mužské zájemce?
My v Čechách se tomu vůbec nebráníme. Naopak. Přivítali jsme už mezi sebe i pár mladých kluků ve věku desíti, jedenácti let. Máme vizi, že v budoucnu bychom chtěli založit i ligu pro muže a juniory. Nicméně, ze zkušeností víme, že pánové o ringet zatím příliš nestojí. Přijde jim až moc změkčilý.

4) Poodhalte nám současnou situaci na české scéně.
Neustále se potýkáme s nedostatkem financí, který nás v rozvoji sportu limituje. To se promítá i od velikosti členské základny, která se počítá pouze na desítky. Nemůžeme tak uspořádat ani ligovou soutěž. Vystačit si musíme s turnaji, kterých se účastní všechny čtyři české kluby. Chceme však pořádat nábory ve školách, pro školáky připravovat miniturnaje, provádět další osvětu sportu.

5) Usilujete s Českým svazem ringetu o vstup do některé ze zastřešujících sportovních organizací?
Důvodem, proč se nám nedaří pod některou z organizací vstoupit, je nesplňování kladených podmínek. Neevidujeme například požadovaných 14 týmů, naše členská základna nedosahuje na minimální počet 500 evidovaných sportovců.

6) Tuzemskou scénu jsme už probrali. Jaká je naproti tomu situace v zahraničí?
Největší tradici má ringet v Kanadě. Evidují tu nejvíce hráčů na světě, okolo 50 000 členů. Nabídnout mohou i početně velmi zastoupené soutěže. V Kanadě dokonce naleznete i sportovní univerzitu, která je zaměřená na ringet. Je proto s podivem, že poslední mistrovství světa vyhrávají Finky, které ve hře s ringem přebírají vedoucí postavení. Z dalších zemí, ve kterých se s ringetem můžete setkat, jsou Spojené státy americké, Švédsko, Rusko, Francie a Slovensko.

7) Od pátku do neděle hostí pražská Ice Arena významný ringetový turnaj Czech Ringette Challenge Cup. Na co byste diváky do Letňan pozvala?
Je to mezinárodně obsazený turnaj, proto kromě dvou domácích výběrů letos přijedou i Švédky, Slovenky a také Finky. Divákům se tím naskytne nejen příležitost spatřit zápasy ringetu na vysoké úrovni, ale udělat si i o sportu detailnější představu.

8) Kde by se případný zájemce mohl nasbírat další informace o sportu i náborech do vašich řad?
Mnoho informací nalezne na webových stránkách Českého svazu ringetu. Další odpovědi rádi podáme i prostřednictvím uveřejněných kontaktů. S aktuálními informacemi je možné se rovněž shledat i na facebookových stránkách organizace, kam přispíváme událostmi z turnajů, termíny pořádaných tréninků i novinkami ze zahraničí.

Autor: Jaroslav Sládek sladek@ctidoma.cz

IRF Coaching and Referee Workshops 2015

The first official International IRF Coaching and Referee Workshops took place in Prague, Czech Republic on 22th – 23th July 2015. There were participants from five different countries; Canada, Czech Republic, Finland, Slovakia and Sweden.

Instructors of the Coaching Workshop were Phyllis Sadoway and Matti Virtanen. They shared their coaching knowledge to 13 coaches on and off ice. There were lots of good discussions and active participation. The participants of the Coaching workshop got new ideas from the instructors as well as each other.

„It is good that the first workshop has now found it’s place and this is a good start“, said Matti „Masa“ Virtanen, one of the two instructors. Mr. Virtanen is working in Ringette Finland office and is responsible for the education of ringette coaches in Finland. „The discussions open the participants eyes when there are so many different ways of thinking about just one simple thing in ringette. You can’t really say which one is good or bad, as the cultures are very different in different countries“ says mr. Virtanen.

Zdroj: http://www.ringette.cc

Coaches Clinic 2015
Coaches Clinic 2015
Refrees clinic 2015
Refrees clinic 2015