Reportáže

President´s Trophy – o 3.místo

4.1.2016
Poslední zápas na Mistrovství světa ve Finsku 2016 je dobojován. Až ve třetím utkání rozhodly hráčky Švédska o zisku bronzových medilí. Konečný stav série Švédsko x USA 2:1 (1:2, 8:5, 4:2).teamswe2015

SAM JACK´S TROPHY

3.1.2016
Kdo čekal vyrovnané zápasy v elitní divizi Mistrovství světa 2016 mezi Finskem a Kanadou, musel být po dnešním druhém utkání zklamán. Až překvapivě jednoznačnou záležitostí pro finský výběr byl zisk titulu Mistra světa 2016. I v druhém duelu kralovaly domácí hráčky a po konečném výsledku 13:0 se zaslouženě radovaly ze zlatých medailí. Stav série 2:0 (8:2, 13:0). Gratulujeme!
teamfin2015

President´s Trophy – finále

3.1.2016
President’s Trophy zná svého vítěze! Snad nejkrásnější zápas celého mistrovství zařídily juniorky Kanady a Finska. Druhé finálové utkání bylo ještě vyrovnanější a o vítězi muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém byly šťastnější kanadské hráčky. Výsledek finálové série: Finsko U20 x Kanada U21 0:2 (5:7, 9:10).

vítězky MS 2016 President's Trophy - tým Kanada U21
vítězky MS 2016 President’s Trophy – tým Kanada U21

Šestý den Mistrovství světa

1.1.2016
President´s Trophy

Švédsko x Slovensko 12:0 (photocredit: SKRL)

V prvním zápase dnešního dne se loučilo s premiérovou účastí na mistrovství světa Slovensko. Zápas proti Švédsku U20 začalo sice nadějně a po první čtvrtině drželo výsledek 0:0. Od druhé části mladé švédky již nepřipustily žádné drama a ladně si dokráčely pro první body na turnaji. Konečný výsledek Slovensko x Švédsko U20 0:12.

Švédsko x USA 12:0 (photocredit SKRL)

Druhý a třetí zápas byl předzvěstí finálových bojů. O postupujících již bylo rozhodnuto, a tak si týmy Finska U20 x Kanady U21 a

Finsko U20 x Kanada U21 (photocredit WRC2016)

USA x Švédska vyzkoušely boje o cenné kovy nanečisto. Švédsko si s chutí zastřílelo do sítě USA a vyhrálo výsledkem 12:0. Vyrovnaný duel nabídlo utkání Kanady a Finska, kde se rozhodlo o vítězi až v závěrečné čtvrtině. Konečný výsledek 8:5 pro Kanadu.

Švédsko U20 x Česká republika 13:0

Čtvrtý a poslední zápas dne, Švédsko U20 x Česká republika, byl také posledním zápasem pro oba celky na tomto šampionátu. Švédky povzbuzené ranním úspěchem nedaly našim hráčkám mnoho prostoru a jednoznačně je přestřílely 105:34. Konečné skóre 13:0. Nejlepší hráčky zápasu: Riikola Emilia a Nina Beznosková.

Nejužitečnější hráčky týmů: Nikkola Reetta (SWE U20), Veronika Hůlková (CZE), Jana Kardošová (SVK)201611 mvpSam Jack´s Trophy

Kanada x Finsko 2:8 (photocredit Jouni Valkeeniemi)

Přes 3,5tisíce diváků sledovalo první zápas o titul Mistra světa 2016 mezi Finskem a Kanadou. Domácí hráčky školily Kanadu v efektivitě střelby a v první části si zajistily slušný náskok 4:1. Hostující tým sice přidal, ale do konce utkání jasně dál dominovaly finky, které si došly pro první vítězství v sérii. Konečné skóre se zastavilo na výsledku 8:2.

PÁTÝ DEN MS

Finsko U20 x Švédsko U20 27:0 (photocredit Jouni Valkeeniemi)

Pátý den a další tři vysoké výsledky. V ranním zápase neměly rozjeté mladé finky slitování se svými vrstevnicemi ze Švédska, které jednoznačně přehrály o 27 gólů. Konečný výsledek Finsko U20 x Švédsko U20 27:0.

Slovensko x Švédsko 0:27 (photocredit: Jouni Valkeeniemi)

Žluto-modré barvy si spravily chuť v druhém utkání. Stejným výsledkem si Švédsko připsalo výhru nad Slovenkami, konečný výsledek tedy Slovensko x Švédsko 0:27.

Kanada x USA 19:0 (photocredit Jouni Valkeeniemi)

I třetí zápas byl jasně pod taktovkou jednoho týmu. Poměr střel 109:7 hovoří za vše. Kanada U20 x USA 19:0.

Zítřek pravděpodobně nabídne mnohem vyrovnanější utkání. Nádech nadcházejících bojů o medaile bude k vidění v zápasech Kanady U21 x Finska U20 a USA x Švédska. Český, slovenský i švédský (U20) tým čekají poslední zápasy, které rozhodnou jen o umístění na 5. – 7. místě. Od 19h místního času přijde na řadu bitva nejdůležitější, a to první zápas Sam Jack´s Trophy – Kanada x Finsko.

ČTVRTÝ DEN MS

Slovesnko x Kanada U21 0:19 (photocredit Timo Kupiainen)

První zápas dne byl opět jednoznačným vystoupením kanadského výběru. V poklidném tempu si Kanada došla pro další dva body. Nejlepší střelkyní zápasu byla Abby Richardson, která nejenom vstřelila úvodní gól, ale i listinu střelkyň uzavřela. Konečné skóre Kanada U20 x Slovensko 19:0. Zápas byl odehrán na hrubý čas.

Finsko U20 x USA 21:0 (photocredit Timo Kupiainen)

Ani v dalším utkání se žádné vyrovnané utkání nekonalo. Jasná výhra domácího týmu, Finsko U20 x USA 21:0, zápas odehrán na hrubý čas.

Švédsko x Švédsko U20 1:20

Zajímavostí dne bylo setkání dvou týmů z jedné země, a to Švédska x Švédska U20. Juniorky sice dokázaly hned v úvodní části srovnat na 1:1, ale poté již lovily ring jen z vlastní branky. Konečné skóre se zastavilo na výsledku 20:1.

Čtvrtý zápas a první velké setkání České republiky a Slovenska. Naše hráčky se v úvodu zápasu stáhly do obrany a zbytečně nechaly slovenky kombinovat. V čase 5:36 přišlo oslabení 3×5, kterého Slovensko bez problému využilo a hned v zápětí při hře 4×5 přidalo rozdílový gól utkání. V druhé čtvrtině vstřelily soupeřky další dva góly a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Trápení v koncovce, smůla i přehnaná snaha o vylepšení výsledku nám svazovala ruce. O čestný úspěch se z našich postarala Adéla Srbová. Konečný výsledek tedy 1:5.

TŘETÍ DEN MS

20151229 finczeČeské hráčky měly na programu třetího dne MS hned dva zápasy. Ráno na ně čekalo v pohodě hrající Finsko U20. Náš tým odmítl odehrání zápasu na hrubý čas, a tak jsme byly svědkem 60ti minutového dobývání české svatyně. Kanaďanky byly k nezastavení, v půlce zápasu stav 0:20. Češky ale byly proti zopakování finského rekordu z předchozího dne a výbornou týmovou hrou udržely konečný stav na přijatelných 0:32. Nejlepší hráčky zápasu: Kateřina Čapková (CZE), Miranda Uusi-Kämppä (FIN).

Kanada U21 x Švédsko U20 31:0 (photocredit Timo Kupiainen)

Ani druhý zápas dne nepřinesl žádné překvapení. Hráčky s javorovým listem na prsou si opět vesele zastřílely, v druhé čtvrtině dokonce skórovaly dvanáctkrát. Konečný výsledek utkání Švédsko U20 x Kanada U21 0:31. Zápas byl odehrán na hrubý čas.

USA x Slovensko 0:16 (photocredit Timo Kupiainen)

Zápas USA a Slovenska. I přes několik dobrých gólových příležitostí se slovenky stále do listiny střelců nezapsaly. Za USA skórovala opět Taru Åkesson, a to rovnou šestkrát a čtyřgólová Heather Livingston. Konečný výsledek 16:0.

Česká republika x Švédsko 1:22 (photocredit Timo Kupiainen)

Na programu byl již jen závěrečný zápas dne, Česká republika x Švédsko. Češky znatelně unavené z ranního klání proti silným finkám, čelily dalším 195 střeleckým pokusům soupeřek. Otázkou tedy bylo, jen na jakém výsledku se skóre zastaví. Naše hráčky vyslaly na branku Heidi Ahlberg pouze 11 střel, přesto si jeden pokus cestičku našel. V čase 23:18 připsala další gól pro české barvy Tereza Soukupová. Konečný výsledek 1:22. Nejlepší hráčky zápasu: Linda Björling (SWE), Veronika Hůlková (CZE).

DRUHÝ DEN MS

Kanada U20 x Švédsko 17:1 (phorcredit Jouni Valkeeniemi)

Kanaďanky pokračovaly ve spanilé jízdě, v dnešním zápase si snadno poradily s týmem Švédska. Linda Björling v čase 58:42 jen kosmeticky upravila výsledek utkání na konečných 17:1 pro Kanadu U21.

Česká republika x USA 4:14 (photocredit Jouni Valkeeniemi)

V druhém zápase české hráčky čekalo další zámořské družstvo, tentokrát USA. Američanky skórovaly hned v druhé minutě, ale o necelou minutu později srovnala prvním českým gólem na Mistrovství světa Dominique Rodrigue. České nadšení netrvalo bohužel moc dlouho, konec čtvrtiny 1:5 v náš neprospěch. V druhé části USA odskočilo o další dvě branky. Přesto češky zabojovaly a ve třetí části opět Dominique Rodrigue upravovala na 2:7 a 3:8. V závěrečné části se do černého trefila ještě Kateřina Čapková a svým gólem uzavřela celkové skóre na konečných 4:14 pro USA. Nejlepší hráčky zápasu: (USA), Dominique Rodrigue (CZE).

Finsko U20 x Slovensko 48:0 (photocredit WRC 2016)

Ve třetím zápase dne se přepisovaly historické statistiky. Slovensko při své premiéře podlehlo rekordním výsledkem Finsku 0:48

PRVNÍ DEN MISTROVSTVÍ SVĚTA

Sweden x Finland U20 2:12 (photocredit Timo Kupiainen)

V úvodním zápase celého mistrovství se představily hned dva týmy, které se budou jistě ucházet o medailové pozice. Přesto juniorky finska měly jasnou herní převahu. Švédsko dokázalo vzdorovat pouze první čtvrtinu, kdy udrželo stav 1:2. V následujících čtvrtinách už mladé hráčky pouze zvyšovaly svůj náskok. Konečný výsledek Švédsko x Finsko 2:12.

Kanada U21 x Česká republika 32:0

Druhý zápas dne, premiérové vystoupení českého týmu, a to hned proti silné Kanadě U21. Hned od začátku bylo jasné, že naše děvčata budou bojovat jen o udržení přijatelného skóre a nepřekonání světového rekordu (výsledku 0:39). Obětavostí a týmovou hrou se nakonec našim podařilo udržet ,i přes obrovskou střeleckou převahu 161:3, skóre na konečném výsledku 32:0. Celý zápas byl odehrán v přátelské atmosféře, o kterou se postaralo perfektní publikum. Nejlepší hráčky zápasu: Britney Snowdon (CAN), Veronika Hůlková (CZE).

USA x Švédsko U20 7:6 (photocredit Timo Kupiainen)

Třetí zápas přinesl vyrovnanou bitvu mezi týmem USA a Švédskem U20. O vítězství se přetahovaly oba týmy a rozhodlo až malé zaváhání v čase 59:48, kdy hráčka č.21 Akesson Taru svým čtvrtým gólem získala celé dva body pro tým USA. Konečný výsledek USA x Švédsko U20 7:6.