Ringet ve světě

irflogo
International Ringette Federation (IRF) je federace národních ringetových asociací řídící sportovní odvětví ringetu. Byla založena v roce 1986 národními asociacemi Kanady, USA, Finska a
Švédska.

canadaringette

V Kanadě je přes 50tisíc hráček ringetu v několika věkových kategoriích. Elitní profesionální liga v Kanadě je National Ringette League, kterou hraje 19 týmů rozdělených do dvou konferencí.


team USAwww.usaringette.org


Finland-logo

Prvně se ringet ve Finsku představil v roce 1979. V roce 1983 byla založena národní ringetová federace. V dnešní době má Finsko přes 10tisíc hráček a 31 klubů. Elitní profesionální liga je Ringeten SM-Sarja, založená v roce 1987. Tuto nejvyšší soutěž hraje 8týmů.

swe ringetteHistorie ringetu ve Švédsku sahá do roku 1980, kdy byl založen první klub ve Stockholmu. V roce 1990 byla založena národní federace. Elitní profesionální ligu Ringetteförbundet hraje 7týmů od roku 1994. Ve Švédsku je více než 6tisíc hráček.


Francie – www.ringuette22.jimdo.com


Slovensko: První kontakt Slovenska s ringetem byl v létě 2004. Slovensko se každoročně účastní Czech Ringette Challenge Cupu. V roce 2010 společně s Kanadou a Finskem utvořily tým, který se účastnil turnaje v Tampere před MS. S ringetem na Slovensku od začátku pomáhá Lucie Anne Ingoldsby, Sini Forsblom a nejprve trenérka Stephanie Seguine, v současnosti Miia Railio.


Rusko – www.ringette.spb.ru

oficiální stránky Českého svazu ringetu